Przeczytane w 2015 cz.3

Witam :). Przedstawiam kolejną część przeczytanych książek:

10. Linda Howard - "Ryzykowna piękność"

  "Seks, tajemnica i mordercza nienawiść w powieści jednej z największych gwiazd romantycznych thrillerów Blair przeżyła już jeden zamach na swoje życie. Teraz w przeddzień swojego ślubu o mało nie ginie pod kołami samochodu. Tożsamość kierowcy, który usiłował ją przejechać, pozostaje zagadką, ale jego zamiary są aż nadto jasne. A może jednak to tylko wypadek? Przecież ten, kto kiedyś chciał ją zabić, siedzi w więzieniu. Nawet Wyatt, porucznik policji i narzeczony Blair, nie wierzy, że znów stała się czyimś celem. Ale kolejny atak przekonuje ją ostatecznie, że ma śmiertelnego wroga..."Moja opinia:
  Kontynuacja historii Blair z książki "Polowanie na sobowtóra". Główna bohaterka znów będzie w niebezpieczeństwie jednak nie przeszkodzi jej to w kłótniach i godzeniu się z Wyattem, planowaniu ślubu, pracy, a nawet w swataniu i rozwiązywaniu cudzych małżeńskich problemów ;).
  Tom drugi tak jak pierwszy jest pełen humoru i akcji a dzięki charakterkowi Blair na pewno nie można się nudzić w trakcie czytania.
  Świetna książka, szczerze polecam obie części :)

Ocena: 8/10


11. Linda Howard - "Zabójcze zauroczenie"

  "Sara Stevens od trzech lat czuwa nad bezpieczeństwem emerytowanego sędziego. Pewnej nocy udaremnia włamanie do domu swojego klienta, nie spodziewa się, że to początek namiętnego romansu z przystojnym policjantem. Nie przypuszcza też, że znajdzie się w centrum zainteresowania dziennikarzy. I że te pięć minut sławy ściągnie na nią nie tylko uwagę mediów, ale i wyzwoli zabójczą obsesję..."


Moja opinia:
  Całkiem niezła książka, szybko się czyta, pomysł na fabułę świetny, szkoda tylko, że wątek kryminalny został słabo opracowany przez co końcówka historii niestety rozczarowuje szybkim zakończeniem. 
  Bohaterowie najpierw sami zauważają wszystkie poszlaki, rozwiązanie zagadki mają tuż pod nosem i nic. A pod koniec książki bum! i szybko jest po sprawie. Wiem, że jest to tylko romans i nie można wymagać zbyt dużo bo wątek zabójstw i prześladowania jest tu tylko po to by urozmaicić akcję, niemniej jednak uwielbiam zagadki kryminalne i takie szybkie zakończenia bez główkowania zawsze zostawiają u mnie niedosyt.
  Jednak, jako zwykły romans, książka jest naprawdę niezła, czyta się szybko i przyjemnie, a fabuła wciąga na tyle, że nie najchętniej nie odkładałoby się książki póki nie doczyta się do końca :)
Ocena: 6/10


 12. Nora Roberts - "Prywatne skandale"

  "W telewizyjnym światku trwa zacięta rywalizacja o względy widzów. Angela Perkins, doświadczona mentorka Deanny Reynolds, proponuje młodszej koleżance prace w nowym programie. Ambicje Deanny sięgają jednak wyżej. Konflikt zawodowy przenosi się na życie prywatne, gdy były kochanek Angeli staje u boku konkurentki. Nowa miłość i własny talk-show to spełnienie marzeń wschodzącej gwiazdy telewizji. Jej szczęście zakłócają tylko złowieszcze anonimy od tajemniczego wielbiciela, który jest zdolny do wszystkiego..."


Moja opinia:
   Całkiem niezła fabuła opowiadająca o pracy w telewizji, dobrych i złych stronach podążania za karierą oraz rywalizacji między dwiema kobietami. Do tego historia miłosna i trochę tajemnic w tle. Niestety wstęp, w którym przedstawiona zostaje ważna scena ze środka książki, a później cofanie się w czasie, psuje cały efekt bo czytając już wiadomo co się wydarzy i w dodatku wprowadza zamęt. Motyw prześladowcy nie został dobrze przemyślany bo bardzo szybko można się domyślić, kto kryje się za tą miłosną obsesją do Deany. 
  W dodatku w wydaniu, które czytałam, roiło się od błędów stylistycznych i gramatycznych, co dodatkowo sprawiło, iż całość czytało się średnio przyjemnie, mam nadzieję że w innych wydaniach zostało to poprawione.
  Jednak książka ma potencjał, była ciekawa i jeśli ktoś lubi romanse Roberts to mogę polecić tę pozycję, jedynie radziłabym zacząć od rozdziału pierwszego a opuszczone strony początkowe przeczytać jako pierwszy rozdział części trzeciej (książka dzieli opowieść na kilka etapów, każdy z podtytułem). Wtedy historia będzie zdecydowanie bardziej wciągać :)


Gdyby książka była wydana w takiej wersji jak przedstawiłam wyżej a ilość błędów była choć troszkę mniejsza, oceniłabym ją na 6-7 punktów na 10. Niestety końcowa ocena będzie niższa.
Ocena: 4/10


13. Heather Graham - "Portret zabójcy"

  "Wszystko zaczęło się od na pozór banalnego incydentu na autostradzie... Jednak Ashley, studentce Akademii Policyjnej, okoliczności wypadku od razu wydały się podejrzane. Gdy dowiaduje się, że ofiarą padł jej szkolny kolega, postanawia zebrać jak najwięcej informacji. Szybko odkrywa nić łączącą wypadek drogowy z jeszcze bardziej przerażającymi zdarzeniami...Pięć lat tenu detektyw Jack Dilessio tropił seryjnego mordercę. Wszystkie ofiary były kobietami i należały do tej samej sekty. Sprawy nigdy nie zamknięto, a jej rozwiązanie stało się obsesją Jacka.śledztwa Ashley i Jacka splatają się, a im głębiej oboje przenikają do świata zbrodni, tym bardziej uświadamiają sobie, że pragną być partnerami nie tylko na gruncie zawodowym..."


Moja opinia:
 Świetna książka, lekko i płynnie się czyta, fabuła dobrze przemyślana, do końca trzyma w napięciu i nie wiadomo kto jest winny. Romans i kryminał w jednym, fajnie ze sobą połączony.
Polecam :)


Ocena: 8/10


14. Graham Masterton - "Czerwony hotel"

  "Sissy Sawyer potrafi przewidzieć przyszłość z kart i posiada zdolności parapsychiczne. Pewnego dnia odwiedza Sissy jej przyrodni bratanek Billy wraz ze swoją dziewczyną, T-Yon, którą nawiedzają potworne koszmary związane z jej bratem, Everestem. W tym samym czasie, w należącym do Everetta Czerwonym Hotelu w Luizjanie, dzieję się bardzo dziwne rzeczy. Znika pokojówka, zostawiając po sobie jedynie kałużę krwi. Słychać dziwne, niepokojące dzwięki, których źródła nie da się zlokalizować, w wannie znajdują się poćwiartowane zwłoki policjanta. Powoli staje się jasne, że to miejsce jest nawiedzone przez duchy poprzednich właścicieli, które chcą dokonać zemsty. Nie wiadomo jednak, za co chcą się mścić ani – co gorsza – jak je powstrzymać…"


Moja opinia:
  Od długiego czasu nie wypożyczałam żadnych horrorów, chociaż kiedyś przeczytałam sporo pozycji tego autora. Nie wiem czy to długa przerwa w książkach tego gatunku, czy po prostu jakość opowieści i moja bujna wyobraźnia, jednak książka zrobiła na mnie wrażenie. Niezła fabuła, dobrze opisane szczegóły i styl sprawiły, że książka naprawdę działa na wyobraźnię i czyta się ją bardzo szybko, chcąc poznać zakończenie historii.

  Muszę przyznać, że to był udany powrót do horrorów i z chęcią sięgnę jeszcze po inne dzieła Mastertona.


Ocena: 7/10

Serdecznie zachęcam do komentowania :)
Pozdrawiam,
Dagmara

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz jakiś komentarz :)
Dziękuję za odwiedziny. Mam nadzieję, że zawitasz tu ponownie :)